Warsztaty – Plenery – Szkolenia

 warsztaty-plenery-szkolenia

Wyjazdy plenerowe połączone z warsztatami fotograficznymi.

Warsztaty – Plenery

Plener miejski – organizowany jest w miastach, a jego uczestnicy mają okazję nabrać doświadczenia w fotoreportażu ulicznym, zwanym inaczej „street photography”, jak również zdobywają wiedzę w jaki sposób poprawnie wykonywać zdjęcia architektury.

Plener krajobrazowo-przyrodniczy – organizowany jest z dala od aglomeracji miejskiej na łonie natury. Głównym celem jest zapoznanie uczestników z technikami fotografii krajobrazu oraz przyrody wraz praktycznym zastosowaniem akcesoriów fotograficznych.

Astro-warsztaty  – to praktyczne zajęcia w terenie poza miastem dla fotografów chcących zgłębić swoje doświadczenie. Zapoznajemy z podstawami astronomii, zjawiskami na niebie, z odpowiednim ustawieniem sprzętu fotograficznego oraz zasadami działania montażu paralaktycznego. Każdy uczestnik będzie miał możliwość samodzielnego ustawienia oraz wykonania astrofotografii.
Link do działu astro warsztaty http://www.emaya.pl/astro-warsztaty/

Bardzo ważną częścią warsztatów jest rzetelna analiza i omówienie prac wykonanych podczas pleneru, co pozwoli na wyciągnięcie odpowiednich wniosków oraz uniknięcie błędów przy tworzeniu przyszłych fotografii. Fotograficzne wyjazdy plenerowe to idealny sposób na poznanie nowych technik fotografii wraz zastosowaniem ich w praktyce, wymiana doświadczeń z innymi uczestnikami oraz miłe spędzenie wolnego czasu.

Szkolenia

Jaki model aparatu dobrać do Twoich potrzeb – konsultacje w doborze odpowiedniego aparatu oraz wszelkich akcesoriów fotograficznych,
ABC – moja pierwsza lustrzanka – program dla początkujących, którzy chcą jak najszybciej poznać swoje aparaty,
Kompozycja oraz prawidłowa technika fotografowania – najważniejsze zasady w prawidłowym fotografowaniu oraz kadrowaniu zdjęć,
Mamy zdjęcia – co dalej? – podstawy obróbki zdjęć,
Fotografia architektury oraz panoramiczna – nauka techniki wykonywania.

———————————————————————————————————————————-

(Przykładowe plenery krojobrazowo-przyrodznicze, w których uczestniczyłem jako PW.)